İyi ki Doğdum !…

Bugün benim doğumgünüm.

Kendim için kendime yazıyorum bu yazımı, kendime armağan ediyorum.

Hayat kolay olmalı aslında. Asıl zorlaştıran insanın ta kendisi. Kendi yaptıkları ile yaşadıkları ile işini zora sokan insanın ta kendisi.

Yanlış zamanda yanlış yerde bulunuyor belki, sonunda yaşanan acı kalbe saplanıyor ve hayat zorlaşıyor.

Arıyor belki, aradığı her ne ise, bulamayınca hayal kırıklığı yaşıyor ve hayat zorlaşıyor. Yanlış ilişkiler kuruyor belki, acı çekiyor, mutsuzluk siniyor bedene, yüze, ruha. Hayat zorlaşıyor.

Hayat kolay olmalı aslında ama ne yazık ki insan kolay olanı görememekte, görse de yorumlamakta, fark etse de anlamakta zorlanmakta.

Beklentisiz olmalı zor olsa da, doğru zamanda doğru yerde olmalı insan, aramamalı, doğru ilişkiler kurabilmeli. Sır kitapları yazmaya ya da yalayıp yutmaya gerek yok, bu kadar basit bu işte. Sonra hayatın ona getirdiklerine bakmalı…Hiçbir şeyin tesadüf olmadığını, kalbinin niyetleri ne ise onu yaşadığını görebilmeli.

Bazı insanlar hayat yolunda size bir süre eşlik ediyor, kısa bir selamlaşma, ne haberleşme, derinlik yok, başka bir şey yok, sadece o kadar sonrada yanınızdan yürüyüp geçiyor.

Bazı insanlar yürüyor sizinle birlikte, belki dursanızda, yorulsanızda tutuyor ellerinizden yola devam etmenizi sağlıyor. Yürütüyor sizi…

Bazı insanlar size ilerdeki bir hedefi işaret ediyor, sizi hızlandırıyor, güç veriyor, destek veriyor varlığıyla ve sizi daha başarılı yapıyor.

Bazı insanlar ise yürüdüğünüz yola imreniyor, yolunuza taş oluyor, ayağınıza takılıyor, tökezliyorsunuz onlar yüzünden yolunuzda sizi yavaşlatıyorlar. Yolunuzda taş oluyorlar, ayağınıza yosun oluyorlar.

Bugün benim doğumgünüm, kendi doğumgünümü kutluyorum. 

Kendimi tebrik ediyorum.

Yaşadığım yaşlar için, yıllar için, yürüdüğüm yollar için, güç verdiğim insanlar için, bana güç veren ve yanımda yürüyen insanlarım için, dostlarım için, arkadaşlarım için, yeteneklerim için, sevgilerim için, kahkahalarım için, gözyaşlarım için, başarılarım için, yaptıklarım için, yapacaklarım için, yaşadığım ve daha yaşayacağım duygular için, gezip gördüklerim için, göreceklerim için kendimi tebrik ediyor, kendimle gurur duyuyorum.

Yüzümdeki ışık için, kalbimdeki aşk-ı ala için, gönül gözüm için, ruhumdaki incelik için, beynimdeki akıl için, bana böylesini nasip ettiği için Allah’a teşekkür ediyorum. Hamd ve şükrediyorum.

Bugün benim doğumgünüm. Yaşadığım her şeyin hakkını verebilmeyi, Haktan hakkıyla yaşanacak daha nice yılları ve yaşları diliyorum.

Daha yapacak çok işim var…

İyi ki doğdun Banu.

Sen bitanesin 🙂

Banu Çakar
banu@banucakar.com
4 Yorum Var
 • başak
  Posted at 12:57h, 29 Ağustos Cevapla

  Merhaba Banu Hanım;

  Çok güzel bir blog yazarısınız sizi öncelikle tebrik ediyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum.Paylaşımlarınız ve yazdıklarınız çok kaliteli , bilgi dolu okurken insan birşeyler öğreniyor ve hayatını gözden geçiriyor aynı şeyeri sanki yaşamışız gibi. Bugün benimde doğum günüm bu yazıyı çok beğendim.

 • Öznur özdoğan
  Posted at 13:54h, 16 Kasım Cevapla

  Bu yazıyı çok beğendim paylaşıştım emeğinize sağlık

 • Zeycan
  Posted at 16:28h, 20 Şubat Cevapla

  Banu Hanım merhaba, ne kadar güzel yazmışsınız yüreğinize kaleminize sağlık, geçmiş ve gelecek tüm doğum günleriniz kutlu olsun. Ve yazınızdan bi kuple paylaşsam izninz olur mu?

  • Banu Çakar
   Posted at 16:27h, 07 Mart Cevapla

   Merhaba teşekkürler, tarafımdan alıntı yaptığınızı belirtirseniz (sosyal medyada paylaşırsanız beni mentionlayarak:) tabiki paylaşabilirsiniz.
   Diğeri (yani alıntısız paylaşmak) biliyorsunuz emeğe saygısızlık ve hırsızlık oluyor:( Anlayışınız için teşekkürler…

Yorum Yaz