Linkedin şirket sayfaları için öneriler

LinkedIn şirket sayfanız, insanların ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında bilgi almak için gittikleri ilk yerdir. Linkedin güvenilir, profesyonel doğası nedeniyle iş çözümleri bulmak için diğer tüm sosyal medya platformlarından daha fazla tercih edilmekte.

Üyeler, markanızın ürünlerini, hizmetlerini, faaliyetlerini, uzmanlığını sergilediğiniz aktif ve güncel bir sayfayı inceleyerek arama yapabilir, öğrenebilir, etkileşime girebilir ve sizinle iletişime geçebilir.

Bu yazıda, Linkedin’de şirket sayfası ile işinizi büyütmeye başlamanıza yardımcı olmak için bazı bilgiler vereceğim;

Öncelikle, kendi profilinizi güçlü, doğru ve eksiksiz şekilde hazırlamanız gerekiyor.

Sonra kendi profilinize bağlı olarak doğru seçeneği seçerek şirket sayfanızı oluşturmanız gerekiyor.

Mevcut dört seçenek arasından şirketiniz için doğru sayfa türünü seçin.

 

 

“Hakkında” sekmesini doldurmanız gerekir. Bu adım çok önemlidir, çünkü işletmenizin çevrimiçi toplulukta güvenilirliğini sağlar. Tamamlanan sayfalar haftalık %30 daha fazla görüntüleme alır.

Genel bakış (Hakkında/About) kısmını doldurun.

Kuruluşunuzun açıklamasını yazarken kendinize şu önemli soruları sorun:

  • Vizyon: Hangi geleceğin yaratılmasına yardımcı olmak istiyorsunuz?
  • Misyon: Bu geleceği yaratmaya nasıl yardımcı olacaksınız?
  • Değerler: Vizyonunuzu ve karar verme süreçlerinizi destekleyen temel değerler nelerdir?
  • Konumlandırma: Markanızı farklı kılan nedir?
  • Ürünler/Hizmetler: Temel ürünleriniz ve hizmetleriniz nelerdir?

Logonuzu ve kapak resminizi ekleyin. Logolar 300×300, kapak görselleri 1536×768 boyutlarında olmalıdır. Aynı zamanda harekete geçirici mesaja sahip olun. Harekete geçirici mesaj, olası talepleri çekmenin veya potansiyel müşterilerinizin web sitenize yönlenmesinin ücretsiz ve değerli bir yoludur.

Kuruluşunuzun ayrıntılarınızı girin. Buna web siteniz, genel merkeziniz, ofis konum(lar)ınız, sektörünüz, organizasyon tipiniz ve büyüklüğünüz dahildir. Bunu, platformda aranabilirliğinizi artırmak için yapmanız gerekir.

Takipçi kazanmak için;

LinkedIn’de, şirket sayfaları min. 150 takipçi kazandığında, büyüme fırsatlarının katlanarak artmaya başlar. Günlük içerik yayınlayın. Takipçileriniz ile güvenilir bir bağ oluşturmak için günde 1-2 kez düzenli paylaşım yapmanızı öneririm böylece akılda kalabilirsiniz.

LinkedIn şirket sayfanızda düzenli olarak içerik yayınlarsanız, gönderilerinizin performansını karşılaştırarak hedef kitlenizde yankı uyandıran, en çok görüntülenen içerik türü hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

Ürünler, hizmetleriniz, faaliyetleriniz gibi haberleri paylaşın. Bilgilendirici veya ilham verici profesyonel içerikler sunun. Her müşteri hemen satın almaya hazır değildir, bu nedenle tercih ettikleri markalardan biri olacaksanız bir ilişki geliştirmeniz ve akılda kalacak/akıla gelecek şekilde çapalanmanız gerekmekte.

Farklı kitlelere ulaşmak için şirket sayfanızı diğer sosyal medya platformlarında da çapraz olarak tanıtın.

Şirketin sahibi iseniz, kendi Linkedin profilinizde de, Linkedin şirket sayfanızı paylaşabilirsiniz.

Bir müşteri hizmetleri kanalı olarak, Linkedin şirket sayfanızdan size geri bildirimde bulunulduğunda, mümkün olduğunca hızlı bir şekilde yanıt verin. Tek bir marka sesi (tonu, hitap dili) ve kişiliği ile konuşun ve doğrudan konuya girin. Linkedin profesyonel bir platformdur, bu nedenle odaklanmış/net mesajlar daha iyi sonuç verme eğilimindedir.

Hashtag kullanımı için; hedeflerinize bağlı olarak, uygun markalama hashtag’lerini düşünün.

Müşterilerinizle temasa geçin. Şirketinizi/hizmetlerinizi tavsiye edecek müşterilerinizi düşünün ve onlardan sayfanızdan @bahseterek ağlarında paylaşımda bulunmalarını isteyin. Bu yapılan gönderileri ise, bir teşekkürle siz yeniden paylaşın.

Kişisel bağlantılarınızı şirket sayfanızı takip etmeye davet edin.

Tüm pazarlama şablonlarınızda (e-mail imzanız, kartvizitiniz, kullandığınız sunumlar, broşürler, yayınladığınız bültenler ve websiteni/bloğunuz…vb) sayfanıza bağlantı verin.

Sayfanızdan @ yapılarak bahsedildiyse, insanların markanızı neden sevdiklerini vurgulamak için bu paylaşımları yeniden paylaşabilirsiniz. Beğendiğiniz paylaşımlara referans vererek, kendi yorumunuzla yeniden paylaşın.

Hashtag’lerle gündemde olan paylaşımlara katılın.

Sayfa analizlerinizi inceleyin. Kitleniz için yanlış içerik yayınlıyorsanız takipçi kazanmak zor. En çok neyin yankı uyandırdığını ve nerede fırsat boşluklarının olduğunu bulmak için analitiği kullanın.

Rakiplerinizin içeriğini araştırın. Bu, uyguladıkları taktikleri ve kuruluşunuzun doldurabileceği boşlukları belirlemenize yardımcı olacaktır.

 

** Bireysel ve kurumsal Linkedin profil hizmetlerimiz ve profesyonel kullanım eğitimlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz