” 

Bilinen bir kurumun müdürüne is icin başvuran genc bir adam kendisiyle ilgili cehaletini sergilemişti. Müdür nasıl bir maaş beklediğini sorana dek cok iyi bir izlenim bırakmıştı. Genç aklında belirli bir rakam olmadığını söyledi (-kesin amaç eksikliği!-) O zaman müdür, “Seni bir hafta denedikten sonra değerin kadar ödeme yapacağız” dedi. Başvuru sahibi genç “Bunu kabul edemem” dedi. “Çünkü şu anda çalıştığım yerde bundan fazlasını alıyorum” !!

Çalıştığınız yerde maaşınızla ilgili bir ayarlama istemeden ya da başka bir is aramadan önce şu anda aldığınızdan daha değerli olduğunuzdan emin olmalısınız. Para ve/veya unvan istemek bir şey -herkes fazlasını ister- ancak daha fazla değeri olmak başka bir şeydir! Pek çok insan istedikleriyle layık olduklarını karıştırır. Sizin parasal gereksinimlerinizin ya da isteklerinizin değerinizle bir ilgisi yoktur. Sizin değeriniz tamamen yararlı hizmet verebilme yeteneğinize ya da böyle bir hizmetin verilmesini sağlama kapasitenize bağlıdır. (Napoleon Hill) 

 

İş görüşmesinde bu genç adamın durumuna düşmemek; kendi değerinizin “nasıl” farkında olacağınızı bilmenize ve sorulara vereceğiniz cevaplarla mülakat sürecinizi “doğru” şekilde yönetebilmenize bağlıdır.

Mülakatta sorulabilecek sorular ve soru grupları, cevap stratejilerinizin nasıl olması gerektiği, simülasyon sırasında gösterdiğiniz performans sonrası başarılı olmanızı sağlayacak yol haritası konusunda kapsamlı bilgi ve deneyim sahibi olacağınız “Mülakat Simülasyonu” hizmetimizden yararlanmak için iletişime geçebilirsiniz.

 

 

******

YouTube Kanalımızda, iş hayatı, kitap önerileri, ilham veren hikayeler, insan kaynakları, eğitim, kariyer ve gelişim konuları, ruhsal zeka, liderlik konularında videolar bulabilir kendini geliştirebilirsin. Abone olmak için buraya tıkla. Zile de basmayı unutma 🙂

İş arama sürecini kolaylaştıracak, uygularsan hızlı çözümler getirebilecek 10 iş arama yöntemini paylaştığımız videoyu izleyebilirsin.