15 saniyeniz var!

 

Özgeçmişlere, insan kaynakları uzmanları tarafından ortalama max.15 saniye süre ile bakıldığını biliyor muydunuz? Evet sadece 15 saniye içinde özgeçmişiniz ya dikkat çeker ve kısa listeye girer ya da rafa kaldırılır unutulur gider. Bu nedenle doğru şekilde hazırlanmış bir özgeçmiş, en güçlü kişisel pazarlama araçlarınızdan biridir. Etkili bir özgeçmiş, başvurduğunuz işe en uygun aday olduğunu anlatan kişisel bir pazarlama dökümanıdır.

Klişelerde boğulmanıza gerek yok.

 

Ancak bir çok kişi bu işe nereden başlanması gerektiği, neleri-nasıl dahil etmesi gerektiği hakkında zorlanır. Smart Career Turkey’in devreye girdiği yer tam burasıdır. İstediğiniz iş hedefine doğru kariyer hikayenizi modern bir özgeçmişle anlatır; daha çok kapı açabilmenizi sağlar.

Kariyerinize yatırım yapın.

 

Dünya’da önde gelen ülkelerinde bir iş aramasının ortalama uzunluğu minumum 20 haftadır. Ancak bu süre ülkemizde daha da uzun olabilmektedir. İşsiz kaldığınız her hafta için, beş işgünlük bir çalışma haftası kazanmadığınız her günün maaşını kaçırmış oluyorsunuz. İstediğiniz işe daha hızlı başlayabilmeniz için size daha fazla mülakat sağlayabilecek profesyonelce yazılmış bir özgeçmiş sağlanır. Bu, iş arama sürenizi sadece bir ve/veya iki gün kısaltsa bile, ödediğiniz ücreti geri kazandınız demektir. Profesyonel özgeçmiş hazırlatmayı, kazanma gücünüze bir yatırım olarak düşünün.

Profesyonel Özgeçmiş Hazırlama

 

Özgeçmişiniz, deneyimlerinizi, yetkinliklerinizi ve tercihen sayısal olarak ifade edilebilir başarıları ifade etmek için kullanılan gerçeklere dayalı, kronolojik bir belgedir. Mesleki ve kişisel marka değer önermenizi potansiyel işvereninize/müşterilerinize iletmeyi hedef alan bir dökümandır.

  • Global standart ve kalitede içerik + tasarım
  • Profesyonel özgeçmişiniz hazırlamak için gereken bilgiler için tarafınıza bir dosya ile iletilir ve ön hazırlık için yönlendilirsiniz.
  • Birebir iletişim/ süreç boyunca yorum, görüş, yönlendirme ve öneri paylaşımı
  • Kişisel – Mesleki marka konumlama (Branded Executive Resume)
  • Program teslim takvimine göre 2 hafta içinde teslim
  • Pdf ve Word formatta paylaşım / İdeal uzunluk 2 sayfadır

Ön Yazı (Cover Letter), Niyet Mektubu, Executive Biyografi

 

Bir özgeçmişin yardımcı ek dökümanları mevcuttur. Bunlar kullanım şekli ve amacınıza göre farklı şekillerde hazırlanır.

  • Ön Yazı (bazı ülkelerde Niyet Mektubu olarak tanımlanır) Sizi kuruma ve pozisyona çeken şeyi açıklayarak, kişiliğinizi-iş yapış tarzınızı, kuruma varlığınızla sunacağınız değeri ifade etmek için hazırladığımız ek dökümandır.
  • Executive (Yönetici) biyografiniz, profesyonel hikayenizin önemli duraklarını, km taşlarını vurgulayan kısa ve öz bir versiyonudur ve bu da onu profesyonel özgeçmiş ve LinkedIn profiliniz ile birlikte ideal bir tamamlayıcı yapar. Her biyografi benzersizdir ve kariyer başarınızdan, kişisel markanızdan ve hedef pazarınızdan ilham alır. Bio yazma sürecimiz sırasında, hedef kitleniz için en iyi dilin/tonun ne olabileceğini ve profesyonel markanızla uyumlu olarak belirliyoruz. Kişisel web sitenizin “hakkında” sayfası için kullanılabilir. Yönetici olarak katılım daveti aldığınız zirve/kongre vb etkinlikler için basın dahil tüm platformlarda paylaşabileceğiniz; yeni bir rol peşinde olmasanız bile dışarıya servis edebileceğiniz dökümandır.

Profesyonellerin Tercihi

 

Hazırladığımız özgeçmişler Dünya’nın ve Türkiye’nin önde gelen bir çok kurumunda görev alan çok sayıda profesyonelin tercihi oldu. Ve bu iş insanları Smart Career Turkey tarafından hazırlanan özgeçmişleri ile kariyer hedefleri doğrultusundaki kurumlar ve pozisyonlar ile görevlerine yükselerek devam ettiler.