Profesyonel bir CV’ye sahip olmak

Yeni mezun veya iş arayışında olan deneyimli kişilerin iş başvurularından olumlu geri dönüş alamamalarında gözden kaçırdıkları en temel nokta profesyonel bir CV’ye sahip olmamalarıdır.

Örneğin; özgeçmişinizi hazırlarken, sadece çalıştığınız kurumun ismini ve unvanınızı yazmanız yeterli değildir. Çalıştığınız görevde, üstlendiğiniz sorumlulukları, başarıları, yürüttüğünüz projeleri, varsa sayısal sonuçları ile birlikte ifade etmelisiniz.

Kısa ve kopuk ifadeler, üstünkörü tanımlamalar, yetersiz bilgiler ve standart bir cv ile istediğiniz iş için görüşme daveti alma şansınızı kendi ellerinizle yok etmiş olursunuz. Bu kötülüğü kendinize yapmak istemezsiniz öyle değil mi?

Format deyip geçmemek gerek!
Özgeçmişin, günde en az 500 belki daha fazla bile olabilir 😉 cv inceleyen bir ik uzmanının dikkatini yarım yamalak, modası geçmiş ve karışık bir formatla çekemez. Profesyonel cv hizmeti alarak, cv’ni modern formatta ve itinalı şekilde gönderirsen şansın artar.

Cv bir kronolojik hayat hikayesi kağıdı değildir.
İşe en uygun adayı arayan ik uzmanı senin hayat hikayeni ne yapsın😳 O, eğitimini, deneyimlerini, yürüttüğün projeleri ve yetkinliklerini görmek ister. Profesyonel cv’ni hazırlatarak özgeçmişinde hayatını değil, işi almana neden olacakların aktarılmasını sağlayabilirsin.

Gözlemlediğim ve genellikle üzerinde yanılgıya düşülen çok önemli bir husus var. O da temel ve güçlü bir özgeçmiş hazırlamayı “basit” bir şey olarak görmek. Eğer sen kendi özgeçmişine gereken özeni ve önemi göstermezsen, cv’ne bakan ik’cı neden özen göstersin?

Güvercinlerin arasında flamingo ol !

İstediğin iş için seçilme şansını elde ederek diğerlerinden bir adım öne çık. Özgeçmişin sana bunu sağlayabilecek kariyer pasaportun. Ve pasaportun olmadan o çok gezip görmek istediğin ülkelere seyahat edemezsin 😉

Linkedin Profili Hazırlama ve Geliştirme hizmetimizden de sizi haberdar etmek isterim. Linkedin profilinizi de uçtan uca hazırlıyor, anahtar kelimelere göre bulunur kılıyor; uzmanlık alanlarınız ve kariyer hedeflerinize uygun olacak şekilde network bağlantılarını artırıp/oluşturup, grup katılımlarını dahil ediyoruz. Sonrasında aktif kullanıma hazır şekilde teslim alıyorsunuz.

Profesyonel CV’nizi hazırlatmak ve LinkedIn profilinizi oluşturma/geliştirme hizmetleri icin ücret bilgisi ve diğer tüm detaylar için tıkla

Başaracaksın!
Ben sana inanıyorum💜 hadi harekete geç!

Aşağıda eklediğim Youtube videoma da göz atabilirsin. 

2 Yorum Var
  • Büşra Nergiz
    Posted at 17:11h, 26 Kasım Cevapla

    Banu hanim, profesyonel cv hazirlarken göstermiş ilgi, alaka,göstermiş olduğunuz sabır için çok teşekkur ederim. Eski özgeçmişim kronolojik bir sıralama formatıymış bunu şimdi çok iyi anladim iyi ki bu firsatı değerlendirmişim, sizi tanımak sizinle iletişim içerinde olmaktan mutluluk duyuyorum.Tekrardan tesekkur ederim çok memnun kaldım.

  • Narin
    Posted at 12:32h, 23 Eylül Cevapla

    Banu hanım verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim cv hazırlamasını ve bu püf noktaları hiç bilmiyordum iyiyiki videolariniza rast geldim ve gerçekten siz anlatırken çok hoşuma gitti tekrardan teşekkürler.

Yorum Yaz