Günümüzde “bilgi” tek başına yeterli ve önemli değil!

İlk işyerimde çok gençtim hedeflerim vardı, azimliydim, kimse bana “şu eğitime git, seni bu eğitime gönderiyoruz” demedi; ben kendi imkanlarımla hep araştırıyor ve kendime yatırım yapıyordum.

Çok kaliteli eğitimleri tamamlayarak kendime hep yatırım yaptım.
Sonra MBA yapacağım dedim (o sıralar 6-7 yıldır aynı işyerinde çalışıyordum), destekler misiniz şimdiki modern tabiriyle “sponsor olur musunuz” dedim tık olmadı, “bana y.lisanslı insan lazım değil” cümlesini dahi duymuşluğum vardır

Ona da kendim yatırım yaptım. Bir an bile pişman olmadım. Bana müthiş kapılar açtı.

Sonraki işyerimde ise, insanların eğitimlerini planlayan ve onları eğitimlere gönderen bölümün başına geldim Büyük başarılar, kıymetli ödüller…(kader çok muzip)

Kariyerim boyunca çok büyük çoğunluğu kendimden olmak üzere, kendime hep yatırım yaptım. Buna önce siz sorumlusunuz, bir başkası ya da çalıştığınız kurum değil! Önce siz hareket etmelisiniz, azimle…İsteyenin mutlaka bir yol bulduğunu ve sonunda hedefine ulaştığını çok iyi biliyorum. Ve mesele bilgi değil, çünkü bilgi her yerde.

Kariyerde ve iş hayatında önceliklerin dönemlere göre değiştiği bir gerçek!
Günümüzde “bilgi” tek başına yeterli ve önemli değil. Muhtelif bilgiyi her yerde bulabilirsiniz bu son derece kolay…

Zor olan “doğru bilgiye” sizi bugünkü halinizden daha üste hızla taşıyacak şekilde bir araya getirilip kurgulanmış anlamlı, pratik, akıcı ve stratejik bir bütünlükle ulaşmanız…

Bu nedenle bilmek başkadır, bilginin nitelikli bir “eğitim içeriğine” dönüştürülmesi başkadır. İşte bu da uzmanlıkla, deneyimle ve deneyimin nakış misali bir emekle özenle işlenerek karşınıza gelmesi ile olur. Tüm eğitimlerimde olduğu gibi.

Anlatılan konunun saha gerçeklerinden uzak demode slaytlar hazırlamak değildir asıl ayırd edici olan akıcı kurgulanmış “bilgi kürasyonu”dur! Aldığınız bir eğitimde de yatırım yaptığınız da tam olarak budur/bu olmalıdır.

Ülkemizde 2019 yılından bu yana bireylere ve kurumlara yapılandırılmış bir sistematikle Linkedin profil hizmetleri ve kullanım eğitimleri veren ilk kişilerden biriyim.

Binden fazla uzman iş insanına ve üst düzey yöneticiye Linkedin profillerinin hazırlanması, optimize edilmesi ve doğru kullanılması konularında hizmet verdim.

Daha görünür ve hedef kitleleri tarafından dikkat çeken profiller olmalarını, kişisel ya da kurumsal markaları için bu mecradan en iyi şekilde yararlanmalarını ve işlerini kısa sürede bulmalarını sağladım.

Dolayısıyla gerek bireylerin gerek kurumların ihtiyaçlarını, eksiklerin ve yapılan hataların neler olduğunu, nelerin bilinmediğini, en çok hangi konularda sıkıntı çekildiğini iyi biliyorum

Tam bu noktada size yüksek fayda ve katma değeri sunacak olan, 2020 yılından bu yana çok sayıda iş insanının ve üst düzey yöneticinin, kapalı grup olarak kurumların tercihi olmuş olan profesyonel Linkedin kullanım eğitimim Smart LinkedinSTAR, çok daha kapsamlı içeriği ile online kurs yapısında CareerBRAND Academy‘de olacak.

Böylece 1e1’den ziyade çok sayıda insan kolaylıkla faydalanabilecek.
Aydınlatıcı, kafadanızdaki kaygıları / soru işaretlerini giderici ve yüreklendirici olacak. Ve evet, Linkedin’de bir yıldız gibi parlamanız mümkün!

Yakında…

Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz