Azgın dedeyi teneşir paklar !

Son günlerde basından duyduğumuz, okuduğumuz bir haber var. Biri 80 yaşında, diğeri 50 yaşında olan ünlü(!) bir çiftin boşanması…Nedeni de 80 yaşında olan kocanın, 22 yaşında bir genç kızla, eşini aldatıyor olması imiş. Kim kimi aldatıyor bizim konumuz değil ancak ben başka bir konuya değinmeden geçemeyeceğim.

80 yaşında olan erkek tarafı, vakti zamanında da şu anda 50 yaşında olan eşiyle evlendiğinde de aralarında yaş farkı varmış. Demek ki bu dedemiz zaten kendinden yaşça küçük hatunlarla alakadar. Ancak sene 2013’te durum çok farklı onun için. Çünkü 80 yaşında. 22 yaşında genç bir kızla olmak için hayli iddialı sayılabilecek bir şey. Bu noktayı biyolojik açıdan tıp dünyası daha iyi açıklar elbette…

Basit bir aritmetikle bu genç kız, dedemizin torunu olacak yaşta. Şimdi torunu olacak yaşta bir insan ile bazı(!) şeyler düşünmenin sağlıklı bir düşünce yapısı içerdiği görüşünde değilim. Bunu da psikiyatristler daha literatürsel açıklayabilirler. Dedemizin, azan tekeyi teneşir paklar sendromu içerisine girmiş olmalı ki yurtdışında gençleşmek adına kan değişimi (!) yaptırdığı haberlerine dahi rastladım. Bu düşünce tarzında bir hastalık olduğu aşikar. Haydi gençleşti diyelim, 22 yaşındaki genç kızla birlikte oldu diyelim nereye kadar? Nereye kadar ve nasıl gider bu? Gidemez ki dede…Kusura bakma, heveslendin ama olmaz!

80 yaşında olan tarafın sağlıklı olmadığını düşündüğüm gibi, onunla birlikte ve anlaşılan zenginlik(!) adına, hevesine ona ümit verip, yeşil ışık yakıp flörtleşen 22’lik genç arkadaşımızın da sağlıklı bir düşüncede olduğunu düşünmüyorum. Hiçbir sağlıklı beyin ve ruh yapısı şu anda bu insanların yaşadığı bir olayın yaşanmasını pek mümkün kılmaz.

Bu 22’lik arkadaş, gözümü kapatırım vazifemi yaparım mı diyecek? Ya da evlenip 80’lik dede ile bir yalıda belki 3 bilemedin 5 sene yaşamak için mi bunca şeye katlanacak?

Öte yandan dedemizin eşi olan bir giydiği bir daha giymeyen, şık ve bakımlı bayan olsa da demek ki şık ve bakımlı olmakla da sevgi ve mutluluk olamıyor. Çünkü malum, eşim bakımsızdı, kendine dikkat etmiyordu diye fiks bir yalan vardır ya!

Bu olayı bu bayan kendi kalbi ve ruhunda nasıl atlatacak? Bu bayanın eşinden para koparmak için bu skandalı duyurduğu söyleniyor. Bu hiç önemli değil ki. Hangi kadına bunu sorarsanız sorun böyle bir olay ile gündemde olmak ve herkesin kendi aile ve özel hayatını konuşmasını, yorumlar yapmasını istemez. Özellikle yetişme çağında çocukları varsa. Dolayısıyla bu opsiyon son derece düşük bir ihtimal. Bu çiftin sanırım dedenin flörtleştiği yaşa yakın bir oğlu var. Şimdi bu delikanlı bu durumu nasıl yorumlayıp, hayatında ilerleyecek? Babam azmıştı, 22’lik bir kızla olmak için anneme “Sen yaşlandın” dedi diye! Yahu nerden hangi taraftan bakılırsa bakılsın ne acı bir olay…

Demek ki herşey zengin, şık veya bakımlı olmakta değil. Başka bir şeyler var. Başka şeyler…

Bunlar kendini bilme, zengin olsa da, mal mülk sahibi olsa da edepsiz olmamak.

Köylere kadar gitmemek lazım, çocuk yaşta evlendirilenler için! Çünkü ana mesele 80 yaşında bir dedenin 20-22 yaşında bir genç kız için aklından başka bir şeyler geçirebilmesi, onunla birlikte(!) olabileceğini düşünmesi…Bu şehrin tam göbeğinde, zenginliğin tam ortasında da yaşanıyor. Yani beynin bir şeyi nasıl algıladığının bir mekanı yok! Bu köyde olabilir, şehirde…Yoksa adeta sübyancı görünmek bu tipler için sorun teşkil etmese gerek.

Bu yaş farkı durumlarına erkek dünyasına gösterilen müsamaha(!), ne yazık ki kadın tarafına çok daha zor gösteriliyor? Neden?

Olayı başka bir pencereden bakın: Mesela düşünün 70-80 yaşında hadi diyelim paralı ve bakımlı bir kadını, bu kadın 20-22 yaşında bir genç erkekle beraber olmak istese?

Bu manzarayı gözümüzün önüne getirelim ve soralım: 

Bu şimdi neyin kafasıdır?

Bu hele bu dünyadan göçmeden xxxxx yapmalara doymayayım değil de nedir?

Bu manzaralarda sağlıklı ve olması gereken gibi bir yaşlılık görüntüsü var mıdır?

Herşey ama herşey yaşında güzel, yaşıtlarıyla güzel…Sevgili dede, gel yol yakınken bu rezaletten dön. Allah taksiratını affetsin. Akıl, fikir versin 🙂 Şunun surasında kan değişimi yaptırmış olsan da ne kadar ömrün kalmış olabilir ki? Kanın tamam da ya diğer taraflar, onları ne yaptın? Onları da mı yurt dışında eskisi değiştirip yenisini taktırdın?

 

 

Banu Çakar
banu@banucakar.com
Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz