Blogları biraraya getiren etkinlik : Bloggers Bazaar 7

Steigenberger Hotel Maslak – 15 Kasım 2015 Pazar

Blogger Bazaar 7, Vesta Event tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen blog yazarları, onların takipçileri ve markaları buluşturan eğlenceli bir etkinlik. Blogger Bazaar blog okuyan, seven, takip edenler için düzenleniyor 🙂

Sadece moda blogger’larına özgü bir etkinlik olduğu sanılmasın. Blogger Bazaar’a moda, tasarım, güzellik, teknoloji, anne&çocuk gibi pek çok farklı konuda blog yazan kişi katılabiliyor. Kayıt için bir ön talep formu dolduruluyor. Daha sonra bu düzenleyen ajans tarafından incelenerek başvuruda bulunan blog yazarına geri dönülüyor. Sınırlı sayıda stand bulunuyor belirli bir ücret karşılığında blog yazarı etkinlik standını kiralayabiliyor.

blogger

(Fotoğraf Bloggers Bazaar 6’dan) 

Vesta Event’i bu güzel proje için tebrik ediyorum.

Satılan ürünler blog yazarlarının ikinci el kıyafet, aksesuar, eşya vb olacağı gibi kendi yaptıklarına tasarımlar da olabilir. Etkinlik “garage sale” mantığında olduğu için satılan ürünlerin fiyatları uygun olacaktır.

Etkinliğe sponsor olan markaların hem blog yazarlarına hem de misafirlere hediyeler verdiği, herkesin kazandığı bir etkinlik denilebilir.

Blogger Bazaar 7’ye, LiderlİK Ruhu olarak bu sene katılmak için bir başvurum olmadı. Ancak çokta merak ediyorum doğrusu nasıl olurdu acaba, bir İK&Liderlik Blogu olarak blogger bazaar’da yer almak…:)

LR takipçileri ve okuyucuları ile buluşmak, birebir sohpet etmek bence çok güzel olurdu.

Ne dersiniz LR okuyucuları sizce de güzel olur muydu? Görüşlerinizi merak ediyorum, yazının altına yorum olarak yazabilirsiniz.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

(Fotoğraf World Bazaar Festival’den) 

Öte yandan Filipinler Pasay City’de bulunan Dünya Ticaret Merkezi’nde 13.üncü World Bazaar Festival (WBF), 6 Aralık-22 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek.

2011 yılında kurulan Bloggers United isimli kominite tarafından da ülkenin (Filipinler) önde gelen girişimci moda, stil ve güzellik blogları bir araya getiriliyor. Blogosfere ve işbirliklerine katkı sağlayarak, yönelimleri şekillendiren bu ciddi etkinlik dünyada “blog” lar için düzenlenen en kapsamlı etkinliklerden biri.

Ülkemizde Vesta Event tarafından düzenlenen 7.Bloggers Bazaar, önümüzdeki yıllarda çok daha farklı çaplara açılabilir. Alanı genişletilebilir. Farklı sponsor işbirlikleri ile her alanda katılmak isteyen bloglara bir platform sağlayabilir. Örn, seyahat, örneğin gastronomi, örneğin teknoloji, örneğin İnsan Kaynakları…vb. Çünkü bir İK blogunun burada satacağı şey ikinci el çantası olmayacaktır doğal olarak 🙂

Böylelikle bloglara ve blog yazarlarına takipçileri ile etkileşimde bulunma zemini yaratılabilirken, müthiş canlı, renkli ve verimli bir zemin oluşturulabilir.

Düşünmeye, projeyi bu haliyle de geliştirmeye ve gerçekleştirmeye değer bence 🙂

Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz