Heves değil, istikrar !

Her ne iş yapıyorsan yap en önemlisi yaptığın işe sadık olmak, onu sevmek, ve sevdiğin için onu sürdürmek.

Blog yazarlığı da böyle bir şey.

Bir şeylere başlamak belki de diğer süreçlerle kıyaslandığında işin en basiti. Çünkü başlamak bir yana, başladığını istikrarla, gayretle, çalışkanlıkla, her şeye rağmen motivasyonunu diri tutarak, üreterek, geliştirerek sürdürmek/sürdürebilmek ayrı bir şey.

Heves, başlamak için güzel bir sürücüdür ama yakıt değildir, yakıtın olmayınca araban gitmez. Yakıtın, disiplinindir, istikrarındır, sıkı sıkı yapıştığındır. Senin olandır.

Bu blog yazarlığı konusunda da belki pek çok kişiye feyz verdi yazdıklarım ve bir heves başladılar bu işe. Ancak devamları gelmedi ya da gelemedi bir yerde kopup gittiler bu işten.

Her kaliteli iş gibi, blogta emek istiyor, saygı istiyor. Önce kendi işine sonra onun için kurduğun/kuracağın disipline.

Zaman ve okuyucu bunu ödüllendiriyor; bunu seviyor aslında.

Kendinizden düşünün, sevdiğiniz takip ettiğiniz ne varsa sürdürdüğü, ürettiği için “ne yapmış”, “ne yazmış”, “ne çekmiş” vs diye bakıyorsun. Ben öyleyim mesela. En önemli ve kritik şey devamlılık. Bu nedenle genç blogger arkadaşlar, bir heves ve bir takım ümitlerle başladığınız bu işe neden başladığınızı sorgulayın eğer boşluyorsanız bu işi. Ve isteğinizde samimi olup olmadığınızı da.

İnsanlar, moda diye bir şeye başlıyor ama her zaman dediğim gibi maratona belki 500 kişi başlar ancak 3-5 kişi kalır final çizgisini göğüsleyen. Yaptıkları işlerde başarılı olan insanlar için yaptıkları bir heves değildir çünkü bunu unutmayın.

Velhasılı ben 6 yılı geride bıraktım. Bu süre içinde yazmayı hiç bırakmadım. Çünkü seviyorum. Üretmeyi seviyorum. Bunca süre içinde bende hayatımda çok şey yaşadım, indim, çıktım, gittim, geldim. Bahane arasam boldu yani 🙂 Ama ne yazdıklarımı bırakmayı aklımdan geçirdim, ne de çalışıp üretmemeyi. Benzer ekolojik atmosfer tarafından desteklenmemeye ise alıştım 🙂 Beğenen, beğenmeyen. Yorum yapan, yapmayan. Okuyan, okumayan, çeken çekemeyen…vs. Yaş kemale erince bir noktadan sonra istesen de umursayamıyorsun artık 🙂

Sadece 8-5 bir iş olmamalı hayat. Sevdiğin, severek yaptığın, ruhunun tatmin olduğunu hissettiğin işler yapmalısın.

Geçen 6 yıl geçerken;

📍300’e yakın blog yazısı

📍50 bini aşan sadık okuyucusu

📍100 bini aşan organik görüntülemesi,

📍Türkiye’de bloğu ile bağlantılı ilk İK&Liderlik YouTube kanalı 70 videosu ile 20 bini aşan video görüntülenmesi,

📍Türkiye’nin her yerinden ve dünyadan ziyaretçi alan,

📍Referans ve kaynak gösterilen bir blog arşivi,

📍İçerik üreten, bilgi paylasan, bilgi danışılan,

📍Arama motorlarında liderlik blogları sıralamasında 3.sırası ile…

Her gün bir öncekinden daha iyi nasıl olur sorusu ile geçen 6 yıl…🎉🎂

✅Emek veren karşılığını alır.

✅Emek benden, desten ve güç tüm takipçilerden, nasibi Yaradan’dan…🙏

Herkese bu yolculuk icin teşekkürlerimi sunarım 🙋

Devamında da bir öncekinden daha iyi olarak büyüme hedefiyle beraberiz insAllah😀 Sizi seviyorum.

Daha nice yıllara…

Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz