İş Avlamak İçin Site Önerileri 2021 – Deneyin Pişman Olmazsınız!

Bu yazımda bazı alternatif iş arama kanalları önermek isterim. Brada önereceklerimi belki duydunuz belki de ilk defa duyuyor olabilirsiniz. Hiç farketmez, önemli olan bir şekilde haberdar olmuş olmanız ve kullanmaya başlamanız. İşinize yaraması.

Başlayalım!

1-  JOOBLE 

Tüm iş ilanlarını, açık iş pozisyonlarını ve güncel iş olanaklarını Jooble arama sonuçlarında bulabilirsiniz. Bunun nedeni Jooble’ın, “Türkiye’nin en büyük iş arama sitesi”, “dünyanın önde gelen iş bulma kaynağı” veya buna benzer bir şey olması değildir. Bunun tek sebebi Jooble’ın işleme özellikleridir! Herhangi bir başka arama motorunun yaptığı gibi Jooble tüm bilgiyi kendi veritabanında tutmaz, Jooble istediğiniz bilgiyi başka arama motorularından daha iyi arayabilir.

Kısacası Jooble iş ilanı bulmaya yardımcı bir arama motoru.

Arama yaptığınızda anahtar kelimelerinize en uygun Türkiye’deki 1260’den fazla iş bulma sitesine yönlendirilebilirsiniz.

Jooble 71 ülkede faaliyet gösteriyor. Avrupa, Asya ve Orta Doğu, Kuzey ve Güney Amerika ülkelerinde… Buraya tıklayarak ilgilendiğiniz ülkenin Jooble’lına gidebilirsiniz.

2- INDEED 

Indeed 2004 yılında ABD’de açılmıştır.  Her ay 60’tan farklı ülkeden 250 milyonun üzerinde tekil ziyaretçisiyle dünyanın 1 numaralı iş sitesi olduğunu telaffuz ediyor. Saniyede 10 ilan ekleniyor, 175 milyon cv mevcut.

Herhangi bir rol ve istediğiniz lokasyonu seçerek arama yapabilirsiniz. Hesap oluşturup cv’nizi yükleyebilirsiniz.

Rollere göre maaş bilgileri için araştırma yapabilirsiniz.

Yurtdışı iş fırsatları içinde buraya tıklayarak ilgili ülkenin ilanlarını istediğiniz rol bazında araştırabilir ve başvurabilirsiniz.

3- JOBLEADS 

Üst düzey/yönetici rolleri için arama yapabileceğiniz bir site. Üst düzey iş ilanlarını günlük olarak kategorize ediyor ve sunuyor. 400 bin kaynaktan derlenen yönetici pozisyonlarına ilişkin kariyer fırsatları bulunabilir.

Üye olmadan iş ilanlarını size göstermiyor. İlanlarını okumak için üye olmanız gerekiyor. Eğer yönetici seviyesinde iş arıyorsanız (ya da yönetici olmayan roller de olabilir, üye olmadan genel olarak baktığımda yönetici olmayan rollere de rastladım) Her koşulda pozisyon aramak için bu site de kullanılabilir.

 

4- WORKINDO

2019 yılında inşaat sektörü için kurulan Workindo, inşaat sektörünün çalışan bulma, taşeron bulma, projelere teklif vermesi için faaliyet gösteriyor. Müteahhit firmalar projeleri için ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri tedarik edebilir, alt yüklenici firmalar en güncel projelere teklif verebilir, inşaat sektöründe çalışanlar ise kendilerine en uygun projelere kolaylıkla başvurabilirler.

5- LINKEDIN 

Linkedin konusunda bildiğiniz gibi çok sayıda içerik sunuyoruz tüm sosyal medya kanallarımızdan. Ek olarak Linkedin profil hizmetlerimiz ile bireylere ve kurumlara hizmet veriyoruz. Smart LinkedinSTAR eğitimlerimizle, Linkedin kullanım yetkinliğinizi geliştiriyoruz. Eğer gerek bireysel gerekse şirket olarak Linkedin’de yoksanız ya da tam anlamıyla güçlü şekilde kullanmıyor (belki de nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız), Linkedin Branding hizmetlerimiz için bize ulaşabilirsiniz. Linkedin’de iş ilanlarına başvurmadan önce profiliniz doğru ve tam şekilde doldurulmuş olmalı. Ek olarak Türkiye Linkedin ekosisteminde içerik üreterek de katılabilir, insanların sizi ve uzmanlık alanınızı tanımasına fırsat verebilirsiniz. Kendi kişisel kariyer markanızı inşa edebilir.

Banu Çakar Linkedin  /   Smart Career Turkey Linkedin  sayfalarımızı takibe alabilirsiniz.

Linkedin profiliniz herkese açık bir vitrin görevi görür ve bir role başvurduğunuzda işe alım görevlilerine gönderilir, bu nedenle ayrıntılı, doğru ve arama için optimize edilmiş olduğundan emin olmak için zaman ve çaba harcamanız önemlidir. Linkedin profili oluşturmak ve fırsatlara göz atmak ücretsizdir, ancak Linkedin, profilinizi kimlerin görüntülediğini, ilgilendiğiniz işlere başvuran diğer başvuru sahiplerine ilişkin ayrıntılı bilgileri ve bağlantınız olmayan kişilere mail gönderimi yapabilmenizi sağlayan premium bir üyelik seçeneği sunar.

6- DİJİTAL AJANSLAR 

2013 yılında yayına başlayan site, dijital reklam ajanslarının yöneticileri, çalışanları ve dijital pazarlama sektörü profesyonelleri için hizmet üreten bir bilgi merkezi. Birçok farklı kategoride haberler, makaleler, projeler, sektörel etkinlikler ve eğitim programlarına yer veren, dijital pazarlama sektörü için doğru bir kaynak ve reklam veren markalar için rehber.

Dolayısıyla siz de dijital ajanslar, sosyal medya, seo, grafik tasarım, içerik üretimi gibi alanlarda iş arıyor ya da bu alanlara yönelmek istiyorsanız ilginizi çekebilir. Sitenin KARİYER sayfasını tıklayıp, iş ilanlarını inceleyebilirsiniz.

7- EUROJOBS 

Avrupa’da iş arayanlara yönelik en büyük iş sitesi. Öne çıkan şirketlerin listesi de dahil olmak üzere, Avrupa’ya odaklanmış iş arayanlar için güncel içeriklerle dolu bir blog da içeriyor.

8- CAREERJET

Global iş arama motoru Careerjet dünya çapında 90’dan fazla ülkede ve 28 dilde hizmet vermektedir.  İş ilanları Careerjet tarafından barındırılmadan; kullanıcılar iş ilanının verildiği adrese yönlendirilirler. Careerjet, 58.000’den fazla web sitesini belirli aralıklarla tarar ve firmaların yayınladıkları iş ilanlarını işleyerek veri tabanına kaydeder. İstediğiniz role ve lokasyona yönelik arama yapabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sadece Türkiye değil, istediğiniz başka ülkeler de varsa, ilgili ülkeye tıklayarak o ülkenin ilanlarını da tarayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Umarım bu yazım sizlere faydalı olur. İş avlamak, ciddi araştırma gereken ve istikrar isteyen bir süreç. Yılmaz bir gayret ve motivasyonda gerekiyor tabiki. “İş Avlama” tanımını bundan 1 yıl önce ülkemizde telaffuz ettiğimde pek bilindik bir ifade değildi. Ancak zamanla daha da oturuyor olacak. Bu konuyu ayrıca kapsamlı bir eğitim içeriği haline de getirmiş bulunuyoruz. İş Avlama Stratejileri eğitimimiz Smart CareerBoost oldukça beğenilen ve talep edilen spesifik ve içeriği ile ülkemizde benzersiz olan bir eğitim. 2 ila 2,5 saat sürüyor. Sitemizden detayları inceleyebilir ve iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz