Ben reklamdan hoşlanmıyorum, işimi yapayım yeter !?

2021 yılından bu yana Türkiye’de ilk defa “Görünür Uzman” ve “Etkili bir Kilit Kişi” tanımlamalarını yüksek sesle ifade edip, telaffuz ederek sizlerle burada paylaşıyorum. Kendim de “Görünür bir Uzman” olarak bunun sistematiğini size aktif olarak gösteriyorum.

Harv Eker çok satan “Milyoner Aklın Sırları” kitabında sevdiğim ve aklımda kalan bir bölümünde şu şekilde ifade eder;
– Zengin insanlar kendilerini/işlerini/ürün ya da hizmetlerini tanıtmaya isteklidirler.
– Yoksul insanlar ise bu konuya olumsuz ve çekinik bakarlar.

Zengin ve yoksul ifadeleri tahmin edeceğiniz üzere bilinç ve düşünce yapısı. Buna da “Nörokariyer” diyorum. Bu da ülkemizde bir ilk demeye de devam edeceğim Bu konuyu da bombastik bir eğitimle online eğitimlerim arasına eklemeyi planlıyorum.

Sunduğunuz şeyin (-kendiniz de dahil-) eğer insanlara faydalı, bir takım sorunlarını çözen, hayatlarına dokunan, iyileştiren bir şey olduğunu düşünüyorsanız bunu tanıtmak SİZE DÜŞER!

Kendiniz de buna dahildir. Bir işyerinde çalışırken ekibinize, üst yönetiminize, kendi işinizi yaparken de müşterilerinize…vb. Bunu kimse sizin yerinize yapmaz. Çünkü sizin gibi yapamaz. Eğer tanıtmaz, duyuramaz ve bunları da yapmaya çekinirseniz kariyerinizde markalaşamazsınız. Bu da bugünden yarına olmaz. Düzenle ve istikrarla uygulamanız gereken akıllı bir sistematiği var.

Ne çok duymuşumdur; “Banu hanım, ben reklamdan hoşlanmıyorum, işimi yapayım yeter, hem ne gerek var, itici bir şey…” gibi cümleleri.

Başarının önündeki en büyük engellerden biri, reklamdan, tanıtımdan ve satış yapmaktan hoşlanmamaktır. 
Kendinizi, sunduklarınızı takdir etmezseniz, tanıtımını yapmazsanız, verdiğiniz hizmeti insanlara tanıtmazsanız, kendi işinizde ya da temsil ettiğiniz işte diğer insanlar sizi nasıl tanıyacak ve nasıl para kazanacaksınız?
İşlerini, hizmetlerini, kendini olması gerektiği kadar (fazlası değil) sunuşla, reklam etmekle, anlatmakla sorunu olanların bazı problemleri vardır. Belki kötü şevk kırmış olan geçmiş bir deneyimleri-anıları,  belki de başarısızlık ve reddedilme korkuları…
Kendini satış ve pazarlama ile ilgili sorunları olanlar ya da bu konuda bilerek ya da bilmeyerek hatalar yapanlar, genellikle istedikleri rollerde değillerdir, istedikleri işleri de yapmıyorlardır (ve bunun mütevazilikle ya da kendini beğenmişlikle bir ilgisi yoktur ve bu da bir zihin yapısıdır)
Eğer iş ve para kazanmak söz konusu olduğunda, borunuzu öttürmezseniz, masaya vurup ses çıkarmazsanız, kendi başarınızı takdir etmezseniz, inandığınız ürünü ya da hizmeti anlatmazsanız hiç kimse bunu sizin yerinize yapmaz!
Bu konuya kurumsal hayatta biraz mesafeli yaklaşırdım açıkçası. Ancak bu işin böyle olmadığı anladığım anda itibaren (özellikli girişimci olduktan sonra), hiç bir şekilde bir çekinme vs duymuyorum.
İşimi iyi yapıyorum. Alanımda etkili bir kilit kişi ve görünür bir uzmanım.
Hizmetlerimle insanların kariyerlerini kolaylaştırıyorum.
İnsanlar bundan yüksek katma değer ve yarar sağlıyorlar.
Şimdi ben bunları neden anlatmayayım, neden tanıtmayayım?
Siz de aynen böyle düşüneceksiniz.
Çünkü “Paketleme” şarttır. 
Siz özveri ve emekle ortaya koyduğunuz şeyleri (beyaz yaka ya da girişimci olun fark etmez), önemsiz, basit görür ve değerini düşük gösterirseniz, bunu neden başka insanlar ya da müşterileriniz cazip bulup, beğenip tercih etsinler.
Bir lider kendi reklamını yapmazsa ya da yapamazsa uzun süre lider kalamaz.
********

Türkiye’nin İlk ve Tek Kariyerde Markalaşma Akademisi – CareerBRAND Academy ile kişisel ve ticari niteliklerinizi en doğru şekilde sunarak kariyerinizde akıllı markalaşarak rekabet ve kazanç avantajı sağlayabilirsiniz.

Alanınızda “Etkili bir Kilit Kişi” ve “Görünür bir Uzman” olarak hem kendiniz ve hem kurumunuz için daha çok gelir elde edebilir ve iş hacminizi yükseltebilirsiniz. İş avlama stratejinizi oluşturarak atmanız gereken etkili temel adımları atabilirsiniz.

  • Kariyerde Akıllı Markalaşma (Etkili bir Kilit Kişi ve Görünür Uzman Olma) (2 Saat 16 Video)
  • İstediğiniz İşi Nasıl Avlarsınız? (İş Bulmanın Anatomisi) (2 saat 18 Video)
  • 2 Eğitim, Toplam 4 saat eğitim süresi, 34 ders içeriği

Smart CareerBRAND – “Kariyerde Akıllı Markalaşma” eğitiminde, kariyerde markalaşma ile ilgili stratejik bilgileri, ne olduğunu ve neden önemli olduğunu, nasıl oluşturabileceğinizi, gerekli olan yol haritasını ve ihtiyacınız olan kritik araçları, alanınızda nasıl bir etkili kilit kişi olabileceğinizi, bir kurumda çalışıyorsanız markanızı nasıl yöneteceğinizi ve görünür uzman olmanın bileşenlerini öğrenebilirsiniz. Smart CareerBOOST – “İstediğiniz İşi Nasıl Avlarsınız?” eğitiminde, değerinizi ve sağlayacağınız faydaları en doğru şekilde aktararak alışılagelmiş klişelerin dışında yöntemlerle de kendi iş fırsatlarınızı yaratabileceğinizi ve nasıl rekabet avantajı sağlayabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğitimlerden tek olarak faydalanabileceğiniz gibi, avantajlı fiyat seçeneği ile 2’li paketi de tercih edebilirsiniz. 

Eğitimlere hemen başlayıp; kariyerinizde markalaşma yolculuğunuzu daha stratejik ve profesyonel hale getirebilirsiniz.

Sitemizde tüm detayları/içerikleri ve bilgileri bulabilir, inceleyebilir ve kayıt olabilirsiniz.

https://careerbrandacademy.teachable.com/

Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz