Aşk cömerttir. Size niyetleriniz ne ise onu verir.

İnsan bazen inanamaz kendi yaşadıklarına dönüpte onların içinden sıyrılıp her şeye dışarıdan baktığında…Mutlu olduğunu görür, anlar, hisseder. Ama çok geçmeden kısa bir süre sonra bu mutluluk halinin sabotajcısı başına üşüşür ve burnunun dibindekilerini es geçmesini sağlar. İnsanın kendine olan güvenini azaltır, onu sallar.

O an duyduğun mutluluk hissi için;  “acaba mı”, “öyle mi yoksa böyle mi” yada “ne bu aptal halin kendine gel” diye sabotajcısı çıkar meydane…

O zaman insan mutluluğu yaşamayı bile kendine zor görür, hak görmez. Şüphelerin yediği bir kalp mutlu olmaz. İçinde şüphelerin dolaştığı bir beyin, aşk içinde kendine yer edinemez.

Kendi mutluluğuna sahip çık. Bilincinden ziyade zayıflıklarının hükümdarlığına esir olma.

Aşkta bunun gibi bir şey. Aşk onu yaşadığın “an” içinde, ona sadık olduğunda hediyelerini sana sunar. O anların içinden çıktığın salisede, duyduğun mutluluk için sınar seni, dener seni, zorlar seni. Kolay sandığın her an için zorlar seni. Kendini gösterir sana. Aşk hem çok kolaydır, hem de çok zor.

Herkes niyeti kadar yaşar. Herkes niyetinin ederi kadar yaşar.

Herkes niyeti neyse onu yaşar.

Bir şeyi bile istediğiniz zaman asıl önemli olan onu ne için istediğinizdir.

Neden istiyorsunuz o an istemekte olduğunuz şeyi? O adamı, o kadını, o ilişkiyi veya o duyguyu?

Yani çok güzel bir kadını sadece güzel olduğu ve yanınınızda egonuza hizmet etmesi için mi istiyorsunuz yoksa o güzel kadının saçının her teli, küçük parmağının tırnağının ucu, her duygusu, hissedişi, aldığı her nefes mi sizin için önemli olan?

Aynı şey kadınlar için de geçerli. Yanınızda olduğunuz veya yanında olmak istediğiniz adam zengin veya ünvanından dolayı bir güce sahip diye mi onunlasınız? O adamın her şeyi, kapılarını kapattığında belki döktüğü gözyaşları, can kırıkları için mi, tüm etiketlerden sıyrıldığında kendisine kaldığı hali ile, her duygusu, hissedişi, aldığı her nefes mi sizin için önemli olan?

Aşk cömerttir. Size niyetleriniz ne ise onu verir. 

Kalbiniz gerçek niyeti ne ise onu yaşayacaktır. Bundan kaçış yok. Önemli olan onu elde ettiğinizde ne yapacağınızdır. Yaşayacaklarınız bunun üstüne şekillenir. Bunu kaderinizden saklayamazsınız.

 

 

Banu Çakar
banu@banucakar.com
Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz