Sadece üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar için : Toptalent.co

Bu yazımda sizlere sadece üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar için bir kariyer platformu olarak açılan Toptalent.co ‘dan bahsetmek istiyorum.

Üniversite öğrencileri ve yeni mezunları iş hayatına hazırlama hedefiyle yola çıkan toptalent.co bu yıl Nisan ayında açıldı.

Sadece üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar için staj ve iş ilanları, online case yarışmaları, networking buluşmaları, şirketlerin yetenek programları ve kariyer etkinlikleri gibi yenilikçi ve farklı birçok etkinliği sunuyor.

Üyelik tamamen ücretsiz.

Bu kariyer platformu neler sunmak üzere yola çıkmış : 

Üniversite öğrencileri ve yeni mezunların kariyerlerine iyi bir başlangıç yapmak için ihtiyaçları olanlar tek bir platformda sunuluyor.

Siteyi inceledim.

Genel görünümü ve içeriği itibarıyla son derece başarılı bulduğumu belirtmeliyim 🙂 Tebrikler gençler 🙂

Toptalent.co’nun özellikleri : 

İş ve Staj İlanları: Sadece öğrenci ve yeni mezunlara uygun pozisyonlardan oluşan seçilmiş iş ve staj ilanları

Case Yarışmaları: Birçok şirketin aradığı tecrübeyi kazandırmak için, gerçek iş problemlerinden oluşturulmuş online ödüllü case yarışmaları

Yetenek Programları: Birçok yerli ve uluslararası şirketin yetenek programlarının listesi, zamanları, ödülleri.

(Özellikle Yetenek Programları kısmını çok başarılı buldum)

Networking Buluşmaları: İş hayatına girişte önemli olan networking oluşturma için profesyonellerle iletişim kurma imkanı,  “CEO ile Yemek”, “Ofiste 1 Gün” gibi kariyer temelli networking etkinlikleri, profesyonellerle tanışma, ofiste tecrübe edinme, işin uzmanlarından eğitim alma imkanları

Kariyer Etkinlikleri: Kariyer odaklı önemli organizasyonların yer aldığı etkinlikler ve öğrenci ve yeni mezunların etkinlikleri takip edebilecekleri takvim

(Başarılı bulduğum bir diğer bölüm)

Kullanıcılar, platform üzerinden takip edebilecekleri “CEO ile Yemek”, “Ofiste 1 Gün” gibi networking etkinlikleriyle iş dünyasından çevrelerini oluşturup profesyonellerle tanışabiliyorlar, etkinlik takvimi ile tüm kariyer etkinliklerini yakından takip edebiliyorlar.

Ayrıca platformda birçok şirketin kariyer fırsatları görüntülenebiliyor.

Toptalent.co şirketlere ne sunmayı hedefliyor ?

Toptalent.co, Türkiye’nin ilk İşveren Markası Platformu olarak şirketlerin işveren markası (Employer Branding) çözümlerini kullanarak gençlerle etkileşim sağlayıp, sürekli iletişimde kalabilecekleri yenilikçi bir iletişim platformu olarak kendini konumlamış. Şirketlere en yetenekli öğrenci ve yeni mezunlara ulaşma imkanı sunuyor. Bu konudaki başarısını açıkçası zaman gösterecek. Kendilerini anlatmaları ve tanıtımlarını yapmaları gerekecektir. Başarılı ve istikrarlı bir içerik yönetimi yapmaları ise şart. Hatta en kilit unsurları. Daha önce de benzer bir düşünce ile (İşveren Markası) yola çıkan platform örnekleri mevcut ülkemizde. Dünya örnekleri son derece başarılı olsa da ülkemizde son derece yeni bir kavram İşveren Markası. Dolayısıyla ülkemizde bu kavramın öğrenilmesi, benimsenmesi ve hücrelere/algılara layıkıyla nüfus etmesi için bir zamana ihtiyaç var.

Sonuç olarak, yeni mezunların ve üniversite öğrencilere zengin bir öğrenme imkanı sunuyorlar. Fırsatlardan haberdar olmak ve her an gelişmek artık günümüzde son derece kolay. Önemli olan istemek. Ve böyle güzel oluşumlarla yola çıkan platformları desteklemek. Öğrenciler artık çok şanslı 🙂

Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz