UNITS / Üniversitelilere özel startup ve ek gelir platformu

UNITS projesi öğrencilere; okurken ek gelir kazanıp, Startup projelerini destekleyip, stajlarına ve işe yerleştirmelerinde öncü olarak onların kişisel gelişimlerine yönelik eğitimler düzenleyerek hem sosyal hem de ekonomik olarak sektöre hazır bireyler haline getirmeyi hedefliyor.

Proje 3 kısımdan oluşuyor:

1. KISIM : Ek Gelir

Türkiye’deki 180 Üniversitede oluşturulan temsilcilikler sayesinde UNITS’in Üniversite Sorumluları ile irtibata geçilerek referans yoluyla projenin sahibi kurumda çalışmaya başlayan öğrencilere okurken “Ek Gelir” kazandırmayı amaçlıyor.

1-kisim-ek-gelir

2. KISIM : Startup

Üniversiteli gençlerin okurken hayata geçirmeyi planladıkları girişimlerine yatırım yapan ve yıl sonunda düzenlenecek  olan konferansta, yıl içerisinde alınan tüm projelerin değerlendirilip aralarından ilk 3 startup’ın hayata geçirileceği bir platform. Bu platform sayesinde gençler sektörde tanınan güçlü isimlerden mentorluk alabilme hakkına sahip olabilecek.

3-kisim-startup-1

3. KISIM : Beyin

Geleceğini Bilişim Teknolojilerinin Sosyal Medya, Dijital Pazarlama, Grafik Tasarım, Video, Yazılım gibi alanlarında şekillendirmek isteyenlerin mülakata tabi tutulup 6 aylık eğitim ve deneme sürelerinden geçerek  firmanın çatısı altında iş başı yapmalarını sağlayan bir platform.

2-kisim-beyin-staj-is

Kontenjan sınırlı… 180 üniversite, 50 kişilik ekip, 2016 sonuna kadar 9000 üniversite öğrencisi…:) 

Detaylı bilgiyi facebook sayfasından edinebilir, başvuru yapabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz