25. PERYÖN İnsan Yönetimi Kongresi, 2 – 3 Kasım 2017

İlk yılından bu yana katılımcı sayısını 25, konuşmacı ve oturum sayısını ise dört kat arttıran PERYÖN İnsan Yönetimi Kongresi; 25’inci senesinde UNESCO Gelecek Çalışmaları Programı Başkanı, Futurist Sohail Inayatullah’tan tüm dünyada networkün kralı olarak tanınan Charles Ruffolo’ya, Haluk Levent’ten Ayşe Arman’a kadar pek çok değerli ve renkli ismi ağırlayacak.

Şimdiye kadar 1395 konuşmacı, 654 oturum ve 25 bine yakın katılımcıyı ağırlayan PERYÖN İnsan Yönetimi Kongresi, 25’inci yılında da iş dünyasının önemli isimlerini İstanbul’da ağırlıyor olacak. Türkiye’den olduğu kadar dünyadan da iş ve insan yönetimi alanında iz bırakan konuşmacılar 2 – 3 Kasım 2017 tarihinde İstanbul Lütfi Kırdar’da buluşuyor.

Peki, bu yıl üç bini aşkın kişinin katılımıyla düzenlenecek Kongre’de profesyonellerin gündemine yeni bakış açıları getirecek yıldızlar kimler?

Kongre’nin değerli isimlerinden biri UNESCO Gelecek Çalışmaları Programı Başkanı, Futurist Sohail Inayatullah.

Kongre’de geleceği doğru yorumlamak için önem taşıyan beş değişimden bahsedecek Inayatullah;

“Bunlardan ilki, iklim değişikliğinin sonucu olarak doğanın yeniden fiyatlandırılması. Trilyonlarca dolar değerinde varlık risk altında. İkinci değişim ise yapay zekânın ve robotların yükselişi. Bu sadece gelişmiş uluslar için değil tüm insanlık için geçerli. Yapay zekâ hem artık yapmak istemediğimiz hem de yapmaya devam etmek istediğimiz işleri bizim yerimize yapmayı vaat ediyor. Bu durumda aynı anda akıllı ve bilge olabilir miyiz? Üçüncüsü kişiler arası (peer-to-peer) etkileşimde yaşanan köklü değişim. Bu aracının olmadığı bir dünya anlamına geliyor. Kullanıcılar değer yaratabiliyor. Aynı zamanda yeni devasa şirketler doğuyor. Dördüncü değişim çalışmanın doğasında meydana geliyor. Ve en az diğerleri kadar önemli olan son değişim ise mega fabrika modelini tehdit eden ve insanların ihtiyaç duydukları her şeyi evlerinde üretebildikleri bir dünya öngören Maker Devrimi” diyor.

#KızGibiYönet

“Kadınlar poşet çay gibidir. Ne kadar güçlü olduklarını ancak onlar sıcak suya girdikten sonra anlayabilirsiniz”. Eleanor Roosevelt’e ait bu sözden de alınan ilhamla Kongre’de “İçinizdeki Gücü Keşfedin ve İçinizdeki Lideri Bulun” teması çerçevesinde katılımcılara seslenecek DDI-Development Dimensions International Baş Danışmanı Linda Miller, “Kız Gibi Yönet” terimini hayatımıza sokan isim.

2014 yılında yaptığı özel bir çalışma ile “kız gibi” tabirine farklı bir soluk getiren Miller, toplumdaki kadın algısına yeni bir bakış açısı sunuyor. Miller’in katılımcılara vereceği ipuçlarını aktarmak gerekirse;

İçinizdeki gücü keşfedin ve içinizdeki lideri bulun. Güven boşluğunu keşfedin: Araştırmalara göre, liderlik yeteneği söz konusu olduğunda kadınlar ve erkekler arasında anlamlı bir fark yok. Bu bir güven problemi olabilir mi? Kendinize ikaz sinyali oluşturun: Bizi geride tutan şeylerden biri de, işlerin nasıl yürüdüğünü bilmemektir. Bunu değiştirmek için her gün bir şeyler yapabiliriz. Ve son olarak, ilişki ağınızı güçlendirin: Profesyonel olarak büyümenizi ve şirketinizde başarılı olmak için yapmanız gerekenleri fark etmenizi sağlayacak küçük bir networking ve destek grubuna bugünlerde her zamankinden daha çok ihtiyacınız var”.

EAPM (Avrupa İnsan Yönetimi Derneği) ve CIPD Enterprises Ltd. Yönetim Kurulu Başkanı Bob Morton’da Kongre’de merakla beklenen diğer bir isim olarak öne çıkıyor. “Doğru lider seçmek, her seviyede zordur. Lider seçiminde öne çıkan pek çok başarı sırrına, formüllere ya da nasıl yapılır temalı yöntemlere rağmen gerçek dünya, Peter İlkesi’ne uygun örneklerle yani yetkinliklerinin ötesindeki pozisyonlara atanmış liderlerle doludur” diyen Morton, katılımcılara “çalkantılı dönemlerin liderlik yapmaya müsait olup olmadığını” örneklerle anlatacak.

Kurduğu The Networking B.V. şirketi ile dünya çapında büyük üne sahip olan Charles Ruffolo, da bu yıl PERYON İnsan Yönetimi Kongresi’nde yerini alıyor. NetworKing Platformuyla dünya çapında 20 binin üzerinde profesyoneli birbirine bağlayan Ruffolo katılımcılara network oluşturmanın inceliklerini aktaracak.

İş dünyası bu kongrede!

İnsan yönetimi alanında fark yaratmış, yüze yakın konuşmacıyı konuk eden Kongre, PERYÖN Yönetim Kurulu Başkanı ve STFA Holding Strateji ve İnsan Kaynakları Başkanı Berna Öztınaz, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, Pegasus Havayolları CEO’su Mehmet Nane, Sandoz Türkiye ve Orta Doğu Bölgesi Başkanı Altan Demirdere, Boyner Grup CEO’su Cem Boyner, Egon Zehnder Yönetici Ortağı Murat Yeşildere, Turkcell Grup İK Planlama & Proje Yönetimi Müdürü Feride Düzduran Gündüz, Betek Boya ve Kimya San. A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Gözde Akpınar gibi daha pek çok değerli ismi sahnesinde misafir edecek.

PERYÖN ve 25. PERYÖN İnsan Yönetimi Kongresi hakkında detaylı bilgi için; www.peryon.org.tr ve www.peryonkongre.com/kongre2017 adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Her yıl olduğu gibi bu kongre kaçmaz 🙂

Şimdiden tüm emeklere değeceğine emin olarak, alın ve akıl teri akıtmış olan tüm Peryön ailesini sevgiyle selamlıyorum.

Not: Bu arada sosyal medya tanıtımlarını (kısa videoları) çok yaratıcı bulduğumu söylemeden geçemem 🙂

Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz