2012’nin son yazısı…(İnsanın özü sıfatlarında belirginleşir.)

Her yıl sonunda aynı dilekler tekrar edilir, iyiniyet temennileri bol keseden dağıtılır, yeni başlangıçlara karar verilir, yeni adımlar atılmaya niyetlenilir, geçmiş yılın muhasebesi yapılır, “Ne hızlı geçti yahu koskoca sene!” denilir, caddeler, sokaklar ve insanlar süslenir, alışverişler yapılır…vs. 

Yaşarken bakmak zormuş gibi, sene sonunda tüm seneye bakılıverir. Bunca ay neredeydin demezler mi insana? Demek oluyor ki, bitişler insan doğasına her zaman bir burukluk ve hüzün verir. Düşünmeyi ve dönüp şöyle bir bakmayı beraberinde getirir.

Elbet çalışanlar kadar çalışmayanlar da vardı bu sene, elbet sağlıklı olanlar kadar hasta olanlar da, hür olduğu kadar olmayanlar da, sevilenler olduğu kadar sevilmeyenler de, çift olanlar olduğu kadar tek  olanlar da, bu yılı iyi geçirmiş olanlar olduğu kadar olmayanlar da vardı. Aynı şekilde 2013’te de bunlar olmaya devam edecek, durumları iyiye değişenler elbet olacaktır, gönlüm herkes için, hepimiz için iyilerden yana…

Aret Vartanyan çok güzel bir yeni yıl dileğinde bulunmuş sosyal medya’da ki sayfasından. Çok beğendim aynen aktarıyorum. Şöyle yazmış Vartanyan;

“Herşey, herkes emanet. Bir yanım ağlıyor, bir yanım gülüyor. Bir yanım yeni olandan korkuyor, bir yanım bu kez daha iyi olacak diyor. Bazı şeyler defalarca dileniyor. İnsanlar koşturuyor, acı çekiyor, gülümsüyor, ölüyor, doğuyor. Acı çekenler, hastalar, korkuyla yaşayanlar olduğunu bilerek yılbaşı gecesi şampanya patlatamam. Benim sevdiklerim yanımdayken, uzakta olanları yok sayamam. Sen de unutma olur mu? Ve elinde olanlara, sevdiklerine sımsıkı sarılırken, hasta yatağında olanları, evinden uzaktakileri, sofrasını kuramayanları ve yalnızları unutma! Hepimiz bir ve tekiz. Aynı gemide yüreğindekileri bulmak isteyen insanlarız. Mutlu yıllar…”

Yinelememek mümkün değil, katılmamak mümkün değil, aynı okyanusta olmamak mümkün değil, okuyupta yutkunmamak mümkün değil, insan olupta duyarsız kalmak mümkün değil! 

Benim için de bir çok yeniliğin, değişikliğin, başlangıç ve bitiş noktasının olduğu enteresan bir yıldı. Sevinçleri ile, gözyaşları ile, doğruları ile yalnışları ile, kazançları ile, kayıpları ile, düşündürdükleri ve farkettirdikleri ile enteresan bir yıldı. Benim uğurlu sayılarım tek sayılardır. Doğumgünüm, hayatımdaki önemli günler hep tek sayıdır, hatta bazı sayılar hep aynıdır. Demek ki vardır bir hikmeti, şimdi sıra 2013’te ! Yani benim uğurlu sayılarımda…

2012’nin son yazısını okuyorsunuz şu anda. 2012’de banucakar.com ve liderlikruhu.com‘a gösterdiğiniz ilgi için can-ı gönülden teşekkür ediyorum. 

Elbette bayık ve sıradan temennilerde bulunmayacağım. Sadece 2013’e girdiğiniz an’da etrafınıza bakmayın, görün. Sevdikleriniz veya her kimse yanınızdakiler iyi görün onları, hayatı kucaklayın, kalbinizi kucaklayın. Size eşlik eden, sizin olan her parçanızı kucaklayın. Hayat yolunda yürürken eskaza kırdığınız gönüller varsa tamir edin. Sizin gönlünüz kırıksa, gönlü kırıklar makbuldür merak etmeyin. Gönül gözünüzü dört açın.  Dünya’nın yedi harikası falan geçin o safsataları, yaratılmış Dünya’nın en harikası insan beyni ve vücududur. Dolayısıyla siz kendi beyniniz, kendi ruhunuz, kendi vücudunuz ile harikasınız.  Hepimiz öyleyiz. İlk önce hepimiz onlara bakalım, onları öğrenelim.

banucakar.com ve liderlikruhu.com 2013’te de size hayattan, yürekten, Aşk-ı Ala’dan, insandan, insanın kaynağından, insanın ve liderliğin ruhundan yazılar yazmaya devam edecek. Güzel fikirlerin hayata geçirilmiş projeleriyle sizlerin karşısına çıkmak için çalışıyor. Olacak demiyorum dikkat ederseniz, çünkü “olacak” diye bir şey yok, çünkü “olduk, bitti” diye bir şey yok! Gayret var, emek var, çaba var, yürek var. Bu varolan mevcutlarla elbet birşeyler ortaya çıkar evelallah.

Ben Banu Çakar, bilmeye ve olmaya devam ediyorum. Sizleri de bekliyorum.

Keza insanın özü sıfatlarında belirginleşir. 

Özünüz pak, niyetiniz doğru, yüreğiniz güçlü, aklınız rehber, içgüdüleriniz pusulanız olsun. Kaybolmazsınız. 

2013’te görüşmek üzere…

Sağlıcakla kalın, Allah’a emanet olun. 

 

Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz