12-13 Şubat 2014 – “ProvokatİK : İnsan Kaynaklarında Ezber Bozan Bakış Açıları”

Türkiye’nin ve Kıta Avrupası’nın en büyük İnsan Kaynakları Zirvesi, 12-13 Şubat 2014’te İstanbul’da gerçekleşiyor.

Türkiye’nin danışmanlık şirketi MCT Danışmanlık tarafından bu yıl 19’uncusu düzenlenen İnsan Kaynakları Zirvesi,“ProvokatİK: İnsan Kaynaklarında Ezber Bozan Bakış Açıları” teması altında insan kaynaklarının yeni normalini tartışıyor. “Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları” kitabının yazarı John Perkins, Ekvator Cumhuriyeti Mutluluk Ekonomisinden Sorumlu Devlet Bakanı Freddy Ehlers Zurita, dünyanın ilk insan kaynakları bloglarının kurucusu Laurie Ruettimann ve “Occupy Wall Street/ Wall Streetİ İşgal et” hareketinin fikir babalarından Charles Eisenstein gibi isimler zirvede deneyimlerini paylaşacak.

Türkiye’nin ve Kıta Avrupa’sının en büyük insan kaynakları organizasyonu olan “İnsan Kaynakları Zirvesi”, 19’uncu yılında da dünyanın önde gelen yönetim ve insan kaynakları profesyonellerini İstanbul’da bir araya getiriyor. Türkiye’nin danışmanlık şirketi MCT Danışmanlık tarafından bu yıl “ProvokatİK: İnsan Kaynaklarında Ezber Bozan Bakış Açıları” temasıyla düzenlenen İnsan Kaynakları Zirvesi, geleneksel İK yaklaşımlarının yerini alan yeni İK normalini masaya yatırıyor.

12-13 Şubat 2014’te İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek olan İnsan Kaynakları Zirvesi’nin içeriği, kurumlarda yüksek peformansı tetikleyen dört ana unsur olan “İklim, Etkililik, Liderlik ve Yetkinlik” başlıkları altında kurgulandı.

İş dünyasını ve İK profesyonellerini ezber bozmaya davet eden 19’uncu İnsan Kaynakları Zirvesi’nde cevap aranacak sorular arasında “İnsan Kaynaklarının “Yeni Normali” nasıl tanımlanıyor?”, “Liderlik gelişimi bir kurumda nasıl ciddi bir farklılık yaratabilir?”, “Şirketlerde ödül ve performans yönetimi nasıl olmalı?” ve “Ücret ve yan haklar politikalarında ProvokatİK uygulamalar nasıl hayata geçer?” gibi konu başlıkları yer alıyor.

Zirvenin sürprizlerinden biriyse, Nijerya kökenli Amerikalı sanatçı Iyeoka. Müzisyenliğin yanı sıra eğitmen, şair ve aktivist olan Iyeoka, 12 Şubat akşamı zirve kapsamında İstanbul’da bir konser verecek.

İK Zirvesi’ne katılacak dünyaca ünlü profesyonellerden öne çıkan isimler

Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları” kitabının yazarı John Perkins

İnsan kaynakları yönetiminde sorunların ve fırsatların en etkin tartışma zemini olan İnsan Kaynakları Zirvesi’nin en ilginç isimlerinden biri kuşkusuz John Perkins. “Şimdi bizim için dünyayı değiştirme zamanı” diyen Perkins, son 10 yıldır yazdıklarıyla tüm dünyada tartışma yaratan Amerikalı bir yazar ve aktivist. 30’dan fazla dile çevrilen“Confessions of an Economic Hit Man’’ (Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları) kitabıyla The New York Times’ın çok satanlar listesini iki yıla yakın süre meşgul etti. Perkins, İstanbul’daki zirvede “Jeopolitik, Gelecek ve Siz / Eyleme Çağrı” başlıklı bir konuşma yapacak.

Ekvator Cumhuriyeti Mutluluk Ekonomisinden Sorumlu Bakan Freddy Ehlers Zurita

Zirvenin en ilginç isimlerinden biri de Ekvator’da Turizm Bakanlığı yapmış olan Freddy Ehlers Zurita. Eski gazeteci ve TV prodüktörü olan Freddy Ehlers Zurita, 1995’te Ekvator ve Latin Amerika’da doğal kaynakların çevresel olarak korunması ile ilgili çalışmalarından dolayı Birleşmiş Milletler tarafından Global 500 Ödülü’ne layık görülmüş. Ehlers, bugün Ekvator’da yeni kurulan Mutluluk Ekonomisi Bakanlığı’nda Sorumlu Devlet Bakanı olarak görevine devam ediyor. Alışık olduğumuz devlet adamı imajının çok dışında ve Latin Amerika’da hızla yayılan “Buen Vivir” kavramının sözcüsü olan Ehlers, merakla beklenenler konuşmacılar arasında yer alıyor.

Adam Kahane, “Power and Love” kitabının Türkiye lansmanını zirvede yapacak

Nelson Mandela’nın “Bu çığır açan kitap zamanımızın en büyük sorununu; yarattığımız sorunları çözmek için birlikte çalışmayışımızı ele alıyor” diyerek atıfta bulunduğu “Solving Tough Problems: An Open way of Takling, Listenind and Creating New Realities” kitabının yazarı Adam Kahane, İnsan Kaynakları Zirvesi’ne konuk oluyor. Fast Company’nin “En Hızlı Kim” sıralamasında yer alan 16 özel kişiden biri olarak seçilen Adam Kahane, İnsan Kaynakları Zirvesi’nde “Aşk, İktidar ve Değişime Dair” başlığı altında iş hayatında güç ve sevgi üzerine konuşacak. İş dünyası, devlet kurumları ve sivil toplum önderleriyle birlikte çalışarak, onların karşılaştıkları zorlukları aşmalarını sağlayan süreçlerin yönetilmesinde organizatörlük ve aracılık yapmış bir isim olan Adam Kahane,“Power and Love” kitabının Türkçe basım lansmanını İnsan Kaynakları Zirvesi’nde yapacak.

Avustralyalı Prof. Alex Haslam, Türk liderlik tarihini farklı bir bakış açısıyla aktaracak

2008’de The New York Times tarafından “En iyi 100 fikir adamı” arasında gösterilen Alex Haslam’ın “Glass Cliff” kavramı üzerine çalışmaları bulunuyor. Haslam, İstanbul’daki İnsan Kaynakları Zirvesi’nde “Liderliğin Yeni Psikolojisi” sunumunda Mustafa Şerif ve Atatürk’ten örneklere yer verecek. Haslam, 2009’da British Psychological Society’nin verdiği “Psikoloji Öğretmede Mükemmellik Ödülü”nün yanı sıra Ulusal Onur Ödülü unvanını aldı.

Dünyanın ilk İK bloglarının kurucusu Laurie Ruettimann

Zirvenin bir diğer önemli ismi Laurie Ruettimann, yazar ve sosyal medya stratejisi uzmanı. İK profesyonelleri için kurulan ilk sosyal ağlar olan HRBloggers.com ile HRMToday.com’un kurucuları arasında yer alan Laurie Ruettimann, CareerBuilder ve CNN tarafından ‘‘En İyi 5 Kariyer Danışmanı”ndan biri olarak tanımlanıyor. Punk Rock HR, The Cynical Girl ve The HR Blogger Network’ün kurucusu olan Ruettimann, zirvede “İnsan Kaynakları Nasıl Sevilir?” sunumunu katılımcılarla paylaşacak.

“Occupy Wall Street/ Wall Streetİ İşgal et” hareketinin fikir babası Charles Eisenstein

Kalıplara sığmayan sosyal filozof olarak nitelendirilen Charles Eisenstein, ABD’deki “Occupy Wall Street/ Wall Streetİ İşgal et” hareketinin fikir babaları arasında yer alıyor. 21. yüzyılda adından sıkça söz edilen araştırmacı, yazar ve düşünürlerinden biri olan Charles Eisenstein aynı zamanda Türkiye’de ve dünyada çok ses getiren Sacred Economics (Kutsal Ekonomi) kitabının yazarı ve bir karşı kültür entelektüeli. Çalıştığı alanlarda çektiği kısa filmler viralde fenomene dönüşen Eisenstein, Türkiye’de de satılan Sacred Economics (Kutsal Ekonomi) kitabındakrize rağmen ayakta kalmanın yollarını anlatıyor.

Beslenme ve diyette ezber bozan yaklaşımlarıyla Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay

Son yıllarda çıkardığı ‘‘Karatay Diyeti’yle Yaşam Boyu Sağlık’’, ‘‘Karatay Mutfağı’’ ve ‘‘Karatay Diyeti’yle Obezite ve Diyabete Çözüm Var’’ gibi kitaplarıyla beslenme ve diyet alanına yepyeni ve ezber bozan bir yaklaşım getiren Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay, zirvenin ilgi çekici isimleri arasında yer alıyor. Zirvede sağlıkla ilgili ezber bozan bakış açılarını paylaşacak olan Karatay, çalışma hayatında beslenmeyle ilgili tüyolarını ve deneyimlerini paylaşacak.

*** Tarafımıza gönderilen Basın Bültenini yayınlamış bulunuyoruz.

*** Zirveye kayıt ve detaylı bilgiler için tıklayın.

 

Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz