Yeni Çağın Liderliğini anlattığım kitabım, “RUH’unla DÜŞÜN” ÇIKTI.

Kitap yazma fikri aklıma ve kalbime düştüğünde takvimler Haziran 2012’yi gösteriyordu 🙂

Ve o zamandan bu zamana kadar geçen süre içerisinde ilk kitabımı yazmak ve sizlerle buluşturabiliyor olmak nasip oldu.  Kitap yazma fikrini kalbime düşürdüğü ve nasip ettiği için Allah’ıma şükürler olsun. Hem heyecanlı hem mutluyum. Kitabımı Aralık 2013’te yayınevim Ceres Yayınları’na verdim. Ve sizlerle Mayıs 2014’te buluşması için yoğun ve hummalı bir çalışma başladı.

Kitabımın Genel Yayın Yönetmenliğini yapan Ceres Yayınları sahibi Sn.Tuğba Demir’e, kitabın tüm mizanpaj ve kapak çalışmasındaki emeği için Sn.Hakan Demir’e çok teşekkür ediyorum.

İlaveten, kitabın arka kapağında hakkımda çok değerli yorumları bulunan Aras Holding YKB ve CEO’su Sn.Evrim Aras’a ve M-Gen Kurucu Başkanı ve Füturist Sn.Ufuk Tarhan’a ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.

 Ruhunla Düşün Tanıtım

 “RUH”unla Düşün / Önsözü’nden birkaç kelamla sizi baş başa bırakmak istiyorum.

…..Benim niyetim Amerika’yı yeniden keşfetmek veya içi bayık bir kapitalist liderlik kitabı yazmak değildi, bu kitap boyunca öyle bir çabamda olmayacak! Baştan belirtmeliyim. Bu kitap, iki saniyede etkile, beş dakikada koş, on dakikada hipnoz et, şunu yaparsan şöyle, bunu yaparsan böyle şekilde ahkamların kesilme yeri değil! Sözde “Öğüt vermiyorum!” vaadiyle, içten içe öğüt veren bir kitap hiç değil.

Liderlik denince ruhtan yoksun istatistiksel, teorik veya literatürsel bilgiler veren bir kitap olmasından ziyade hedefim ve niyetim bir liderliğin ruhunu hissettiren içten, ruhtan ve yürekten akan yazılar yazarak anlatmaktı. Kitabımda, Dünya için yeni sayılabileceği gibi, henüz Türkiye için bile çok yeni ve bakir olarak nitelendirebileceğim yetenek türü olan Ruhsal Zeka (SQ) ile liderliği bir araya getirmeye çalıştım. Halihazırda Dünya üzerinde Ruhsal Zeka(SQ) alanındaki literatür, basılı eserler ve araştırmalar son derece azdır. Yazılmış olanları ise inceledim ve okudum. Elinizde tuttuğunuz bu kitap ise, Ruhsal Zeka (SQ) ve Liderliği birarada telaffuz eden ilk kitaptır. Ülkemizde ise Ruhsal Zeka alanında yazılan ikinci ve Ruhsal Zeka/Liderlik algoritması alanında literatüre girecek olan ilk kitap olduğunu söyleyebiliriz. Ben yaptığım araştırmalar sonucu ve halen edinmekte olduğum bilgi birikimim doğrultusunda, Ruhsal Zeka(SQ) hakkında kendi bakış açımı ve içerik çerçevemi oluşturdum. Öngörülerimi ve burada okuyacaklarınızı üzerinde yaklaşık iki yıla yakın süre çalışarak kitaplaştırdım.

Sanırım çok sayıda liderlik ve türevi kitap okumuş halen de okumakta olan biri olarak rahatlıkla diyebilirim ki, liderliği ve onun ruhunu anlatan en plansız ve kuralsız kitabı yazdım. Çünkü “ruh”un bir planı olmaz, bir kuralı olmaz. “Başka bir şeyler olmalı, bambaşka bir şeyler olmalı!” diye aklımdan geçirdiğim, türlü hissedişlerimin, bilgi, deneyim ve gözlemlerimin, akıl yürütüşlerimin, düşünüşlerimin sonucu doğurduklarımın ürünü içindekiler.

Ben istatistik insanı değilim. Ben teknik rapor ve hesapların insanı değilim, ekollerin, analitiklerin içinde kaybolmuşlukların insanı değilim. Her şeyi bilime bağlayan, her şeyi deneye bağlayanlardan, her şeyi son derece bilimsel verilerle ve bir takım teorilerle açıklayan veya anlamlandırmaya çalışan biri değilim.

Ben içinde duygu olan, ışık olan, içinde samimiyet olan her şeyin başarıya ulaşacağını ve bir şey denenecekse kalpten gelenin denenmesini savunan biriyim. Bunun istatistiği olmaz, çünkü duygunun yüzdesi olmaz. Duyguyla toplama çıkarma yapılmaz. Ruh’unuzdan gelen yetenekle yaptığınız her iş en iyisi olur.

Rahat okumanızı istiyorum, sizi sıkmasın istiyorum zaten hayat yeterince can sıkıcı olabiliyor, gerilip kalıyoruz her an! Sizi kişisel olarak geliştirmek gayesinde de değilim ayrıca. Gelişeceğiniz varsa gelişirsiniz. Gelişeceğiniz varsa zaten böyle bir kitabı merak edip satın almışsınızdır. Kısacası bu kitaptan alacağınız veya öğreneceğiniz bir şey varsa alır ve öğrenirsiniz. Sizin için kişisel gelişim denen yolculuğunuzda bu kitap ne ilktir ne de son olacaktır. Sonuç olarak gelişeceğiniz varsa bile uğraşmadan rahat gelişin gitsin. Böyle su gibi okuyun bitsin. Bu kitapta berrak bir zihin, açık bir bilinçle üzerine zeka parçaları katarak aklımızla sonra aklımızın esas patronu ruhumuzla yol alacağız. Siz hatırlayacaksınız! Zaten bildiğinizi hatırlıyor olacaksınız!

….

Bu kitap, beni sizinle, sizi benimle tanıştıran ilk kitabım. Yazabildiğim için çok mutluyum. Bu kitapla aklınıza, kalbinize, düşüncelerinize konuk olduğum için çok mutluyum. Birbirimizi çok iyi anlayabileceğimizden hiç şüphem yok. Bu kitap, gönüllerimizi birbirine bağlamada ilk düğüm olsun. Güle güle okunması ve siz değerli LR okuyucu ve takipçilerimle, gönüllerimizle attığımız bağların nice kitaplara vesile olmasını diliyorum…

D&R (dr.com.tr) ve Idefix aracılığıyla tüm Türkiye’den alabilirsiniz. (Linklere tıklayın)

Kitapçılarda bulabilirsiniz. 

Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz